fbpx

Jak skutecznie redukować cellulit?

Cellulit to choroba

Zastanawiasz się czy dobrze przeczytałaś? Tak kochana. Cellulit to choroba. Inaczej lipo dystrofia typu kobiecego. Jest to złożona choroba tkanki tłuszczowej, w której powstają zmiany zwyrodnieniowe o charakterze obrzękowo-włóknisto–stwardnieniowym.

Celululit to zmiany spowodowane nieprawidłowym wzrostem tkanki tłuszczowej i jej nadmiernym gromadzeniem się pod skórą. Rozbudowane komórki tłuszczowe i zatrzymana w nich woda powodują ucisk na naczynia limfatyczne i krwionośne, zaburzając mikrokrążnie. Jest to jedna z głównych przyczyn powstawania cellulitu i dotyczy zarówno kobiet w rozmiarze xs jak plus size.

Kolejnym czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie lipo dystrofii jest zaburzony układ hormonalny. Estrogeny zmniejszają napięcie drobnych żył i zwiększają przepuszczalność naczyń włosowatych. Progesteron wpływa na rozluźnienie mięśniówki drobnych naczyń powodując zastój i wzrost ciśnienia krwi w mikrokrążeniu. Stan ten powoduje powstanie obrzęków, głównie w przestrzeniach okołonaczyniowych. Powstaje dodatkowa ochrona, która blokuje transport substancji odżywczych do tkanki tłuszczowej, powodując w ten sposób upośledzenie metabolizmu hormonów.

Tak zaczyna się proces degeneracji tkanki tłuszczowej, czego efektem są wypukłości, wgłębienia, grudki, nierówności i pofałdowania.

Inne czynniki sprzyjające powstaniu guzków cellulitowych:

Stres, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, zbyt obcisły ubiór, stałe noszenie wysokich obcasów, ciąża.

Słabe ukrwienie tkanki -> powiększenie adipocytów (komórek tłuszczowych) -> ucisk na naczynia -> wzrost przepuszczalności naczyń -> OBRZĘK -> stan zapalny -> otorbienie adipocytów -> GUZKI CELLULITOWE.

Fazy powstania cellulitu:

I faza – w tkance tłuszczowej pojawia się zastój żylny i limfatyczny, adipocyty zwiększają swoje rozmiary.

II faza – krew zalegająca w naczyniach przenika częściowo przez ściany naczyń do przestrzeni międzykomórkych. W wyniku tego między komórkami tłuszczowymi zbiera się płyn tworzący obrzęk.

III faza – pojawiają się zwłóknienia tkanki łącznej, tworzące drobne twarde guzki.

IV faza – zraziki tłuszczowe, otoczone przez silnie zwłókniałą tkankę łączną, tworzą liczne guzy. Guzki uciskają nerwy co może powodować ból.

Jak skutecznie redukować cellulit?

Aby mieć piękne i jędrne ciało bez objawów cellulitu:

– unikaj gorących kąpieli,

– pij 2-3 litry wody dziennie,

– ogranicz spożycie soli i cukru,

– unikaj stresu,

– regularnie uprawiaj ćwiczenia fizyczne (aerobik, jazda na rowerze, pływanie itd.),

– unikaj przebywania w jednej pozycji, szczególnie ciągłego siedzenia lub stania,

– na co dzień unikaj wysokich obcasów i obcisłych ubrań,

– zwiększ ilość spożywania warzyw i owoców,

– unikaj nadmiernego opalania,

– utrzymuj odpowiednią masę ciała (nadmierne odkładnie się tkanki tłuszczowej zaostrza objawy cellulitu),

– unikaj palenia papierosów, alkoholu, kawy oraz słodyczy,

– skorzystaj ze specjalistycznych masaży do walki z cellulitem.

Masaż bańką chińską:

Masaż bańką chińską polega na próżniowym zassaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie krwi oraz usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i widocznie redukuje cellulit. Komórki stają się odżywione, w efekcie zwiększa się przepływ substancji odżywczych. Dzięki poprawie układu krążenia oraz układu limfatycznego, obrzęki się zmniejszają.

Masaż bambusem pobudza tkanki głębokie, działa leczniczo i relaksująco. Rolowanie i pocieranie po skórze wytwarza potencjał energetyczny, dający porządny zastrzyk energii dzięki bogactwu związków krzemu. Masaż pałkami bambusowymi poprawia elastyczność i jędrność skóry, pomaga pozbyć się cellulitu, przez pobudzenie krwi i limfy. Efektem tego są zanikające nieestetyczne grudki i nierówności. Dotlenia skórę, ujędrnia ją, dlatego fantastycznie sprawdza się jako zabieg modelujący sylwetkę.

Masaż miodem – rosyjska sztuka masażu polegająca na „oklepywaniu”. Bardzo mocno ujędrnia i wygładza skórę. Masaż miodem wyciąga toksyny z coraz głębszych warstw skóry, powoduje oczyszczanie komórkowe, otwiera pory, dotlenia, odstresowuje i relaksuje.  Masaż miodem oczyszcza lepiej jak sauna czy piling, skutecznie uwalnia toksyny z organizmu. Masaż jest zalecany przede wszystkim dla ZAPOBIEGANIA powstawania stanów chorobowych, wzmacnia system immunologiczny. Nadwaga, cellulit, rozstępy nie mają szans.

 

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty z masażu, zaleca się serię 10-20 masaży wykonywanych co drugi dzień. Następnie w celu utrzymania efektów zaleca się kolejno masaż raz na tydzień, a później raz na miesiąc. Efekty masaży możesz zmaksymalizować dzięki doborze specjalistycznych ampułek stworzonych do walki z cellulitem.