fbpx

LIFTING BEZ UŻYCIA SKALPELA – JAPOŃSKI MASAŻ TWARZY KOBIDO

masaż

Japoński Lifting Twarzy Kobido  to masaż twarzy, który jest okrzyknięty liftingiem bez skalpela. Zyskuje coraz większe grono zainteresowania – to bez wątpienia hit ostatnich miesięcy w branży Beauty&Welless. Kobiety oraz mężczyźni bez żadnych obaw, czy skutków ubocznych mogą poddać się tej nieinwazyjnej metodzie odmładzania.

Japoński masaż twarzy powstał na bazie chińskiego masażu An (naciskać) Ma (pocierać). Jego założeniem – było i jest – uznanie piękna, jako stanu doskonałej równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Działa na wielu poziomach, od wyraźnej poprawy wyglądu i kondycji skóry, po głęboki relaks. Został przeniesiony z Chin do Japonii przez mnichów-wojowników. Jest on wynikiem długotrwałej rywalizacji pomiędzy najlepszymi masażystami masażu AnMa. Niemożność w rozstrzygnięciu, który jest zwycięzcą spowodowała, że postanowili połączyć swoje siły, tworząc nową formę wyjątkowego masażu, która przez ponad 500 lat była zarezerwowana tylko i wyłącznie dla rodziny cesarskiej oraz najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii.

KOBIDO jest jedną z najbardziej zaawansowanych technik masażu na świecie, przez swoją złożoność oraz intensywność działa nie tylko na powierzchni skóry, ale również w jej głębszych warstwach, strukturach mięśni i powięzi. Składa się z ponad tysiąca ruchów, charakteryzujących się szybkością pracy rąk i palców. Zapewnia widoczną, długotrwałą poprawę wyglądu i kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Masaż ten to metoda odmładzania oraz profilaktyka procesów  starzenia się skóry. W wyniku masażu następuje: wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, redukcja obrzęków, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, poprawienie jędrności i napięcia skóry twarzy.

Jakie korzyści dają Japońskie masaże twarzy:

 1. Wspomagają naturalny proces oczyszczania skóry twarzy – martwy naskórek usuwany jest w sposób mechaniczny, pod wpływem nacisku następuje oczyszczenie gruczołów łojowych;
 2. Poprawia mikrokrążenie skóry –powoduje szybszy przepływ krwi w uciskanych naczyniach krwionośnych, dzięki temu tlen oraz substancje odżywcze szybciej docierają do komórek, a dwutlenek węgla i zbędne produkty przemiany materii, są usuwane:
 3. Stymuluje odpływ limfy – usuwa istniejące obrzęki i zapobiega powstawaniu nowych.
 4. Skóra staje się elastyczna i bardziej wytrzymała – trening włókien kolagenowych – podczas masażu ulegają rozciąganiu i kompresji czyli namnażaniu kolagenu i zagęszczeniu, dając efekt jędrnej skóry twarzy.
 5. Poprawia napięcie mięśni – co powoduje ich ujędrnienie, naprężenie oraz odprężenie.
 6. Wpływa stymulująco na odlegle położone organy – podczas masażu stymulowane są receptory i zakończenia nerwowe w skórze, po czym wysyłają impulsy do centralnego ośrodka nerwowego, a ten z kolei wysyła kolejne impulsy do poszczególnych narządów wewnętrznych i wpływa na ich funkcjonowanie.
 7. Oddziałuje na psychikę osoby masowanej – dobra energia poprzez dotyk i wytwarzane ciepło przenosi się na osobę masowaną, przynosi uczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz działa relaksująco.
 8. Działa leczniczo i wspomagająco na bruksizm (zgrzytanie zębów) – niweluje zwyrodnienia stawowe w obrębie żuchwy i żwaczy, które poprzez duży stres są automatycznie zaciskane, co w przyszłości powoduje ścieranie się zębów, bóle głowy, oka, ucha, bóle twarzy oraz kręgosłupa.

Intencją Japońskiego masażu jest utrzymanie zdrowia, harmonii oraz piękna.

Jak korzystać z Japońskich masaży twarzy?

Masaż Japoński to wyjątkowy masaż. Już po pierwszej wizycie zauważysz znaczną poprawę jakości i jędrności skóry twarzy. Owal twarzy uniesiony, skóra gładka i jędrna. Efekty są odczuwalne oraz widoczne już po jednym zabiegu. Natomiast, jeżeli chcesz znacznie poprawić jakość swojego wyglądu i odmłodzić się o 5-10 lat zalecana jest seria masaży, wtedy efekt utrzyma się na dłużej.

 1. Kuracja Odmładzająca – zaleca się 5/10 masaży wykonywanych raz w tygodniu.
 2. Kuracja Regeneracyjna – zaleca się 5/10 masaży wykonywanych co dwa tygodnie.
 3. Kuracja Prewencyjna – zaleca się 5/10 masaży wykonywanych raz w miesiącu.

Jeżeli chcesz zwiększyć efekty masażów wybierz jedną z dodatkowych opcji lub testuj do woli.

Masaż wykonuję na naturalnym maśle shea z ekstraktem z nagietka. Natomiast jeżeli chcesz zwiększyć efekty masażu wybierz dodatkową opcję:

 1. Masaż na olejkach zimno tłoczonych (olejek z dzikiej róży, olejek z konopi, olejek Inca Inci) (+ 30 zł)
 2. Masaż na miąższu z kokosa (+ 20 zł)
 3. Masaż na masce liftingującej /nawilżającej (+50 zł)

Dodatkowo możesz wzbogacić swój masaż o:

* Ampułkę:

Krzemionka organiczna – regeneruje tkankę łączną, stanowi jej naturalny budulec. (+20 zł)

DMAE 3% – zwiększa produkcje acetylocholiny, przez co pobudza włókna mięśniowe (+ 30 zł)

Kompleks witamin AEC – wspomaga regenerację skóry, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami po słonecznymi (+30 zł)

– B Complex – poprawia energetyczny metabolizm w komórkach DNA, zapobiega starzeniu (+40 zł)

* Pielęgnację:

Japoński Rytuał

 1. Demakijaż; 2. Oczyszczanie; 3. Tonizacja; 4. Peeling enzymatyczny; 5. Tonizacja; 6 Maska kolagenowa z 24 karatowym złotem; 7. Serum; 8. Pielęgnacja okolic oczu; 9. Serum z vit. C; 10. Krem na wykończenie.

Ekskluzywny Japoński Rytuał

 1. Demakijaż; 2. Oczyszczenie; 3. Tonizacja; 4. Peeling enzymatyczny; 5. Maska dotleniająca; 6. Tonizacja; 7. Maska kolagenowa z 24 karatowym złotem; 8. Pielęgnacja okolic oczu; 9. Serum z vit. C.; 10. Krem na wykończenie.

Rytuał Kobido (tak samo jak w  Japońskim Rytualnym)

Ekskluzywny Rytuał Kobido (tak samo jak w Ekskluzywnym Japońskim Rytuale)

 

Jaka jest różnica między Japońskim Liftingiem Twarzy a Masażem Kobido?

Japoński Lifting Twarzy jest masażem bardziej rytualnym oraz relaksacyjnym. Połowę czasu poświęcamy na masaż dekoltu, karku, ramion, rąk dłoni oraz głowy, a połowę na masaż twarzy. Masaż Kobido natomiast koncentruję się na masażu twarzy w 80%, reszta to masaż dekoltu, karku oraz głowy. Dlatego, polecam korzystanie z tych dwóch form masażu naprzemiennie, ponieważ wtedy mamy piękny efekt odmłodzenia nie tylko skóry twarzy, ale odmładzamy całą obręcz barkową, czyli szyję, kark, dekolt, ramiona, ręce oraz dłonie.

,,Wszystko można zdobyć dzięki pracy, wytrwałości i szczerości” ~ Grace Kelly